“Yazılım ve bilgisayar bizim işimiz! SDD size özel çözümler sunar.”

“Size özel çözümler üretiyoruz. Bizimle başka yazılıma ihtiyacınız yok!”

“15 yıllık tecrübemiz ve teknik kadromuzla sektördeyiz!”

System Design & Development
telefon

Versiyon: 16.8.387
04.09.2015

Bu versiyonda eklenen TBB modülü ile birlikte aşağıdaki işlemleri yazılım üzerinden yapabileceksiniz.

SYDF ile ilgili işlemler bu versiyonla birlikte yazılım üzerinden yapılabilir hale geldi. TBB->SYDF menüsünden yapabileceğiniz işlemler aşağıdaki gibidir.

  1. Yeni Başvuru : Avukat ve Stajyerler için SYDF başvurulularını bu menüden yapabileceksiniz. Sisteme kayıt aşamasında tüm kontroller yapıldığından daha sağlıklı bir başvuru süreci sağlanmış olacaktır.
  2. Başvurular : Daha önceden yaptığınız yardım başvurularını bu ekrandan bulup üzerlerinde yetki dahilinde düzenleme ve başvurunun detaylarını takip işlemlerini yapabilirsiniz.
  3. Üyeler (Eş/Çocuk) :
  4. Ödemeler :

GSS ile ilgili aşağıdaki işlemleri TBB->GSS menüsünün altından yapabilirsiniz.

  1. Stajyer Durumu TBB'ye Bildirme : Staja başlayan veya stajı iptal olan stajyerlerden durumu henüz TBB'ye bildirilmeyenler bu ekrana düşer. Bu ekranda gördüğünüz stajyerleri Seç başlığına 2 kere tıklayarak tümünü seçip TBB'ye Bildir tuşuna basabilirsiniz. Böylelikle TBB'ye bildirilen stajyerler bu ekrandan kaybolur. Henüz bildirmedikleriniz ise bu ekranda gözükür. Karar tarihinizden itibaren en geç 1 ay içerisinde bildirim yapmanız gerekmektedir.
  2. Stajyer Sigorta Durumu : Bu ekrandan GSS için bildirdiğiniz stajyerlerinizin sigorta son durumlarını takip edebilirsiniz. 
Versiyon: 1.1.1
17.03.2010

Staj Eğitim Merkezi modülüne stajyerlerin tez konularının dönemsel bazda kategori ve konular şeklinde tanımlanabilmesi için yeni ekranlar eklendi.

SEM -> Tanımlamalar -> Tez Konu

16.03.2010

Staj modülünde Raporlarda Staj yazılarına ASAL`a gönderilen Sevk Tehiri Formunun yenisi yapıldı. 3 adet form eklendi

Raporlar -> Staj Yazıları -> ASAL Belgesi (Sevk Tehiri) - YENİ

Raporlar -> Staj Yazıları -> ASAL Belgesi (Sevk Tehiri Uzatma) - YENİ

Raporlar -> Staj Yazıları -> ASAL Belgesi (Sevk Tehiri İptal) - YENİ

15.03.2010

Üye Cari modülüne vefat etmiş avukatlar için Aidat ve Yardımlaşma Sandığı Aidat bakiyelerini gösteren bir kontrol raporu eklendi. Böylelikle Baro veya Yardımlaşma Sandığında vefat etmiş fakat sistemde aidat borcu kalan avukatların takibi yapılabilmektedir.

Menüden Üye cari -> Raporlar -> Vefat Eden Avukat Kontrol`den erişebilirsiniz.

04.03.2010

Adli Yardım modulünde, Raporlar bölümüne "Önbüro Görevlendirme Sayısı" ismiyle yeni bir rapor eklendi. Belli tarihler arasında bir bölgede önbüroda çalışan avukatların görev sayılarının dağılımını alabilirsiniz.

15.02.2010

Adli Yardımda Dosya almış görevli veya aldı durumundaki avukatlar için ödemesini almadığı veya kısmen aldığı dosyaların raporlanabilmesi için yeni bir rapor ekranı yapıldı.

Adli Yardım -> İşlemler - > Muhasebe -> Ödeme Alınmamış Dosyalar

13.11.2009

IBAN numarası eklendi

05.12.2007

 Programdaki SMS gönderme işlemlerinde;  gönderilen SMS’in ulaşıp ulaşmadığının kontrolünün yapılabilmesi için, raporda seçilen cep telefonu kayıtlarına ilave numara ve numaralar girilmesine olanak sağlandı. Bu ek listelerin programın içinde saklanabiliyor, bu listeye ilaveler yapılabiliyor.
 Kısa mesaj metninin yazıldığı yerde “+” işaretine basarak ek cep listesine ulaşabilir ve göndermek istediğiniz numaraları oradan seçebilirsiniz. Bu esnada yeni cep numarası ekleyebilirsiniz.

19.09.2007

-   Askeri mahkemelerde, çocuk mahkemelerinin önceki sisteminde olduğu gibi şuç nevinin seçilebilmesini sağlayarak ona uygun ücret hesaplanması sağlandı.
-   Daha önceden çocuk mahkemelerinde suç tanımı yazılıyor ve ona göre ücretlendiriliyordu. Yeni yönetmeliğe göre Çocuk Ağır Ceza mahkemelerinde Ağır ceza ücreti, Çocuk mahkemelerinde Asliye olarak ödenmesi sağlandı.
-   Mevcut dosyaya verilecek Görevsizlik Kararı ile ilgili olarak, bağlantılı olarak açılan sonraki ihbar kaydında; Program otomatik olarak atanılan bölge (adliye) aynı ise üst mahkeme ücretinden önceki mahkeme ücretinin farkını alıyor, eğer üst mahkemenin bölgesi (adliye) farklı ise tam ücret olarak hesaplıyor.
-   Yeni CMK yönetmeliğinde Birleşme, Devir, Tefrik ve Yargıtay bozmasından sonra yeni dosya no ile kayıtta ücret ödenmediğinden, mevcut dosya kaydı üzerinden bağlantı yaptığınızda; Eğer Tanımlamalar->Sonuç->İhbar menüsünde sonuç tiplerinin tanımlandığı yerde hangi sonuç tipleri için yeni dosya açıldığında ücret ödenmeyeceği işaretlerseniz, program otomatik olarak algılayıp bağlantıyla açılan yeni dosyada değerlendirme bölümünü ödenmeyecek şeklinde işaretlemektedir.

15.05.2007

 CMK Tediye fişine görev yazılarını toplu olarak sonradan dökebilmek için bir tuş konuldu. Avukat hak edişlerini fişe ekledikten sonra fişteki hak edişler için görev yazısı tuşundan istediğiniz görevlendirme yazısını veya hepsini dökebilirsiniz.

10.05.2007

 CMK Yönetmeliği kapsamında 19.12.2006’dan önceki ödemeler ile ilgili olarak, ödemelerin Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yapılması nedeniyle;
-   Tediye fişi dökümü değiştirildi, savcılığın isteğine uygun hale getirildi.
-   Tediye fişi kesme ekranında fiş üzerinde bölge seçerek tediyenin hangi savcılığın listesinde çıkması gerektiği işaretlenebiliyor.
-   Banka listesi yeniden düzenlendi, üst tarafta bölge seçme imkanı getirildi böylelikle savcılığa gidecek ödeme listesi buradan alınabiliyor. (Parametrelerden Banka listesi şeklini 5 yaparsanız savcılığın istediği listeye uygun bir liste alabilirsiniz.)
-   Serbest meslek ödemeleri raporuna’da bölge kriteri eklendi, savcılığa göndermek için ödenecek stopajlarla ilgili listeyi buradan alabilirsiniz.

27.12.2006

 CMK’da puan listelerinde avukat bölgeleri bölümünde işaretlenen gece-gündüz haftaiçi-haftasonu kriterlerine göre filtre konuldu. Sadece uygun avukatlar gösteriliyor.

21.12.2006

 Programa menüler bazında hak kontrolü eklendi. Güvenlik modülünden
İşlemler -> SDD Nesneleri Yetkilendirme ekranından programdaki rollere veya kullanıcılara yetki tanımlaması yapabilirsiniz.
İşlemler->Kullanıcı ve Rol Tanımlamaları ekranı yine yeni kullanıcı tanımlamaları ve rollerin kullanıcılara verilmesi için kullanılmaya devam ediyor.

15.12.2006

 Genel Muhasebe modülünde;
Girilen Fişler ekranında fiş tutarı eklendi.

13.12.2006

 Komisyonlar modülünde;
Raporlar -> Komisyon Üye Listesi raporu eklendi. Bu raporla birlikte,
-   Komisyon üyelerinin belli kriterlerle listesini alabilme
-   Komisyon üyelerinin beli bir kısmına veya tamamına etiket dökebilme
-   Komisyon üyelerinden cep telefonu olanlara sms gönderebilme fonksiyonları eklenmiştir.

06.12.2006

 Yönetim Kurulu gündem maddelerinde Konu bölümü maksimum 255 karakterden 1024 karaktere çıkarıldı. Bunu kullanabilmek için makinelerinizde kurulu olan Sybase PC Client yazılımınızın en az 12.5 ve üzeri bir versiyon olması gerekmektedir. 

05.12.2006

-   F1 Yardım Tuşu
Herhangi bir pencere üzerinde F1 tuşuna basarsanız, o modülün yardım dosyası açılır ve ilgili pencereye ait bölüm gözükür.
Bu bölüm yeni eklendiği için, önceden yapılmış pencerelere ait yardım bölümü hazırlanmamış olabilir.
-   Stajyer Avukat Yanında Staj Bilgileri Raporu
Staj modülünde raporlarda-stajyer listesi-stajyer avukat yanı adıyla yeni bir rapor eklendi.
-   Abonelere SMS Gönderme
Evrak kayıt modülündeki abonelere toplu SMS gönderebilmek için raporlar-abone listesine ilaveler yapıldı.

 

04.12.2006

-   Yevmiye Fişi
Yevmiye fişinin çıktısı değiştirildi, eskiden fiş detayında girilen açıklama çıktıda gözükmüyordu.
-   Yevmiye No Verme
Yevmiye no verme penceresinde, yevmiye tarihine otomatik olarak fiş tarihinin kullanılmasını sağlamak için, tarihin hemen altına onay kutusu
 eklendi.
-   SMS Tipleri Ekleyebilme
Toplu SMS gönderme pencerelerinde, SMS tiplerine ekleme ve silme özellikleri eklendi
-   SMS Gönderme Yetkisi:
Güvenlik modülünde işlemler-kullanıcı ve rol tanımlarına SMS Gönderme rolü eklendi. Sadece bu role yetkisi olan kullanıcılar SMS gönderebilecekler.

01.12.2006

-   SMS Gönderme:
Sicil modülünde raporlar-avukat listesi
,
Staj modülünde raporlar-stajyer listesi,
CMUK modülünde raporlar-avukat listesi,
CMUK modülünde işlemler-muhasebe-bekleyen ödemeler,
CMUK modülünde işlemler-muhasebe-banka listesi düzenleme pencerelerine SMS gönderebilmek için ilaveler yapıldı.
-   Versiyon Takibi:
Program açılışında şifre girilip Ok tuşuna basıldığında, programın olması gereken versiyonu veritabanındaki ile kontrol edilir, programın eski olması durumunda “yeni versiyon yüklenmesi gerektiği” konusunda kullanıcıyı uyarır. 

08.11.2006

-   Süreli Ödemeler Takibi
Muhasebe modülünde süreli ödemeleri takip edebilmek için, fiş girişinin üst bölümüne Son Ödeme Tarihi alanı eklendi. Bu alanı kullanmak için detayda en az bir adet 320 kodlu hesap çalıştırmalısınız!
Tarih girdiğiniz fişleri daha sonradan takip edebilmek için raporlar-süreli ödemeler ve raporlar-konsolide süreli ödemeler raporları eklendi.

02.11.2006

-   Muhasebe-Dönem Sonu İşlemleri
Dönem sonunda yapılması gereken işlemleri otomatik fişler aracılıyla yapabilmeniz için yeni pencereler eklendi

01.11.2006

-   Muhasebe Modülü Yenilendi
-   Muhasebe modülü menüsünden işlemler ve referanslar başlığı çıkartıldı.
-   Fiş girişinin üst bölümüne ilave alanlar eklendi.
-   Fişin çıktısı değiştirildi.
-   Fiş Referans penceresi Girilen Fişler olarak değiştirildi.
-   Yeni girilen bir fiş, bundan sonra otomatik olarak mizana yansımayacak, yevmiye numarası verildikten sonra mizanı etkileyecek
-   Yevmiye numarası verme ve geri alma için yeni pencereler eklendi.
-   Fişi Kilitleme penceresi eklendi: Bundan sonra yevmiye numarası verilen fişler otomatik olarak kilitlenecektir; kilitli bir fiş üzerinde değişiklik yapabilmek için, fiş kilitleme penceresinden kilidi kaldırmanız gerekmektedir. Böylece, yevmiye numarası verilmiş bir fiş üzerinde, yevmiye numarasını geri almadan değişiklik yapabilmeniz sağlanmıştır.
-   Raporlar birimsel bazda veya konsolide (tüm birimler) olmak üzere yeniden düzenlendi.
-   Kullanıcıların muhasebedeki birimleri kullanma yetkisi artık dönemsel bazda takip edilebilmektedir.


Copyright ©2014 SDD